تعریف بیت کوین از زبان ساده

۱۵ مرداد ۱۳۹۹ ۱۶:۰۱:۵۷

همانطور که در مقاله قبلی گفته شد، بیت کوین (Bitcoin) یکی از معروف ترین ارزهای دیجیتالی بشمار میرود که کاربران و مدیران توسط این ارز می توانند خرید و بصورت آنلاین سفارش کالا دهند و یا اینکه به هر کسی که دوست دارید در هر نقطه از جهان پول بفرستید یا حتی آن را به عنوان نوعی سرمایه‌ گذاری در نظر بگیرید و یا بعبارتی دیگر بیت کوین رمزهای رایانه ای هستند که معمولا ارزش پولی دارند و توسط رایانه‌های قوی تولید شده و مصرف انرژی برق بالایی را شامل می شود. سازنده بیت کوین، فردی به نام ساتوشی ناکوموتو(Satoshi Nakomoto) می باشد که با توجه به تحقیقات انجام شده، دقیقا مشخص نیست که ساتوشی ناکوموتو واقعا یک فرد است یا یک گروه.

 

یکی از مزایایی که بیت کوین بعنوان یک ابزار برای سرمایه گذاری میتوان به صرفه جویی در وقت اشاره کرد بدین معنی که بدون هیچ معطلی در بانک، می توانید هزینه خرید خود را بصورت آنلاین پرداخت کنید. هم اکنون با توضیحات گفته شده در قسمت بالا، در ذهن شما این سوال پیش می آید که آیا این ارز هم همانند دیگر پول ها در اختیار دولت است یا نه؟ در جواب این سوال باید بگوییم که خیر. این ارز دیجیتال پرکاربرد زیر نظر هیچ نهاد و یا سازمانی نیست و افرادی که می خواهند توسط این ارز سرمایه گذاری کنند ابتدا باید وارد شبکه این ارز دیجیتال شوند و قوانین مربوط به شبکه را بپذیرند.لازم بذکر است که این قوانین به صورت کدهای برنامه‌ نویسی‌ تعریف شده اند ودر اینترنت توسط همه قابل مشاهده است.

 

افرادی که ارز بیت کوین را برای سرمایه گذاری انتخاب می کنند هدف آنها از این انتخاب، ذخیره امن پول است آنها می توانند پول خود را بصورت واقعی و با رمزهای پیچیده در دست خود کنترل کنند تا منجر به کلاه برداری نشود. افرادسرمایه گذار بیت کوین را میتوانند از طریق یکی از راه های گفته شده تهیه نمایند 1: در صورت پرداخت وجه برای کالا یا خدمات 2: خرید آن از صرافی بیت کوین 3: مبادله بیت کوینها با کسی در نزدیکی خود 4: بدست آوردن بیت کوین از راهاستخراج رقابتی.

کدام گروه از افراد از بیت کوین استفاده می کنند؟

امروزه بسیاری از افراد برای امنیت بالا در کسب و کارشان از بیت کوین استفاده میکنند و معمولا این کسب و کارها بصورت رو در رو با مشتری می باشد از جمله این کسب و کارها میتوان به رستورانها ، آپارتمانها، دفاتر حقوقی و یا سرویسهای آنلاین مانند Namecheap، WordPress، Reddit و یا Flattr اشاره کرد. این ارز دیجیتال بسیار پرکارآمد است و روز به روز در حال رشد می باشد پس اگر قصد سرمایه گذاری دارید حتما از ارز بیت کوین شروع کنید.